Divadélko pro školy

Poslední pátek roku 2021 strávený ve škole využili žáci 4A8 a 2A6 ke zhlédnutí divadelního představení.

Oproti zvyklostem ale herci hradeckého Divadélka pro školy dorazili do školy, aby nás ve svém komponovaném pásmu seznámili s tvorbou Jiřího Voskovce a Jana Wericha v rámci Osvobozeného divadla. Kombinace výkladu, hraných scén a zpěvu měla pozitivní ohlas nejen u vyučujících, ale i u nejpočetnější části publika, tedy žáků:

„V pátek 17. 12. nás ve škole navštívili dva talentovaní herci. Jsou z Hradce Králové a pro nás měli připravený výstup, který nám měl přiblížit Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Osvobozené divadlo, ve kterém účinkovali. Postupně nám představovali scény z her, kterými právě tito dva herci V&W bavili svět. Královehradečtí herci umí skvěle improvizovat a zcela mě, jako diváka, vtáhli do děje. Napodobování činnosti Voskovce s Werichem jim šlo výborně. Změna hlasu, již zmíněná improvizace nebo zpěv jim není cizí. U divadla jsme se rozhodně nenudili a stále jsme byli ve střehu.“
Nejmenovaná žákyně 2A6

„Abych řekla pravdu, čekala jsem, že divadlo bude další povinná, celkem nudná školní akce, ale zmýlila jsem se. Bylo vtipné, a ještě více mě bavilo, když herci do hry nějakým způsobem zapojovali i nás. Písnička na konci každé hry byla hezkým zpestřením a také to trochu oživila. O Werichovi a Voskovcovi jsem sice už slyšela, ale nikdy jsem pořádně nevěděla, kdo byli a co dělali, což už teď vím.“
Klára Jurkovičová, 4A

„Divadlo se mi velmi líbilo a moc mě pobavilo. Herci podali naprosto skvělé výkony, úžasně improvizovali a líbilo se mi, jak zapojovali diváky do samotného děje. Hra mě bavila, navíc jsem se i něco naučila, i když mi ze začátku chvíli trvalo se vžít do děje. Celý tento zážitek hodnotím velmi kladně a neváhala bych si ho zopakovat.“
Zuzana Kourková, 4A8

„Divadlo se mi velice líbilo. Nejdříve jsem si říkala, co to proboha bude, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Herci svou práci odvedli přímo bravurně, bylo to vtipné, nevtíravé a poutavé. Určitě bych to chtěla zažít znovu. Rozhodně nechci, aby tato chvíle byla poslední, kdy bych si užívala humor Voskovce a Wericha.“
Karolína Gattnarová, 4A8