DECAMERON LATINVM MMXX i s GJ

Jarní měsíce roku 2020 zásadně změnila pandemie koronaviru a podobně jako i z jiných soutěží, tak také z latiny dovolila uspořádat jen školní kola.

Organizátoři Certamen Latinum připravili online náhradu v podobě překladatelské a literárně-tvůrčí soutěže pro středoškolské studenty DECAMERON LATINVM MMXX ve třech kategoriích – 1. Překlad pro začátečníky, 2. Překlad pro pokročilé, 3. Volná tvorba. První kategorie se zůčastnila i studentka GJ Eliška Schmiedová (3A4). Tématem překládaného textu bylo vyprávění o Romulovi a Sabinkách. V konkurenci 23 studentů z celé ČR se Eliška neztratila. Z maximálního počtu dvaceti bodů za překlad ztratila jen čtyři. Zisk šestnácti bodů jí zajistil 7. příčku. Elišce děkujeme za výbornou reprezentaci GJ. Vážíme si jí o to více, že si našla čas na latinu v této soutěžní podobě i v období náročného distančního vzdělávání.